2017-01-27 : Program "Już pływam" w Rabce-Zdroju

Program „Już pływam” w Rabce-Zdroju

Rabka-Zdrój znalazła się w gronie 115 gmin w Małopolsce, które będą uczestniczyć w popularnym programie sportowym „Już pływam”. Gmina dostała ponad 20 tysięcy złotych dotacji na naukę pływania dla dzieci ze szkół podstawowych. Projekt „Już pływam” jest realizowany od 2007 roku. Dotychczas dzięki niemu ponad 86,5 tys. małopolskich uczniów uczęszczało na dodatkowe lekcje pływania. Tylko w 2016 roku z tej formy aktywności skorzystało ok. 17,5 tys. dzieci.

Pływanie od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością. Na pewno wpływ na to mają sukcesy, jakie polscy pływacy odnosili na największych imprezach sportowych na świecie, nie wyłączając igrzysk olimpijskich. To działa na wyobraźnię dzieci, które chcą naśladować wielkich mistrzów. Nieustannie poprawia się też dostęp do basenów. Przewagą tego sportu jest też to, że można go uprawiać przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne. Dlatego Małopolska od kilku lat realizuje projekt „Już pływam”, dzięki któremu dzieci nie tylko nauczą się pływać, ale przede wszystkim zdobędą umiejętności, które poprawią ich bezpieczeństwo na różnego rodzaju kąpieliskach – zaznacza Leszek Zegzda z zarządu województwa.

Spośród 115 gmin, jakie otrzymały dofinansowanie na lekcje pływania najwięcej środków trafi do gmin z subregionu krakowskiego, Sądecczyzny i Podhala, m.in. do Gminy Jerzmanowice – Przeginia (22 450 zł), Gminy Czarny Dunajec (48 650 zł), Gminy Chełmiec (42 350 zł), Gminy Jodłownik (25 950 zł) i Gminy Limanowa (22 950 zł). Na znaczne wsparcie mogą też liczyć gminy z pozostałych subregionów. Do Małopolski Zachodniej trafi w sumie ponad 240 tys. zł, a do subregionu tarnowskiego – niemal 220 tys. zł.


Wróć do strony głównej...URZĄD MIEJSKI
INSTYTUCJE I URZĘDY
ATRAKCJE I TURYSTYKA
CZŁONKOSTWO GMINY
HISTORIA MIASTA
MIASTO W LICZBACH
UZDROWISKO
DOKUMENTY STRATEGICZNE
EDUKACJA
KULTURA
SPORT
KOŚCIOŁY
ADRESY
BEZPIECZNA RABKA
MULTIMEDIA
OPIEKA ZDROWOTNA
ORG. POZARZĄDOWE
GOSPODARKA ODPADAMI
MIASTA PARTNERSKIE
STREFA PRZEDSIĘBIORCY
KOMUNIKACJA

 Urząd Miejski w Rabce-Zdroju 34-700 Rabka-Zdrój, ul. Parkowa 2 tel. 18 2692000, fax. 18 2677700 e-mail: urzad@rabka.pl